Na konci novembra 2015 Rozvojový program OSN zorganizoval v Istanbule workshop na vysokej úrovni, zameraný na budúcnosť zdieľania znalostí. Spoločne so zástupcami z darcovských a partnerských krajín účastníci preskúmali nové prioritné témy, sektory a spôsoby zdieľania vedomostí a odborných znalostí. Tiež diskutovali o tom, čo by malo zlepšiť účinnosť v rámci zdieľania znalostí a ako by mohli peer-to-peer siete podporiť zdieľanie naučených poznatkov.
Jedna z diskusií bola zameraná na praktické spôsoby, ako zvýšiť inštitucionálne kapacity pre zdieľanie znalostí – ako zabezpečiť vyrovnanie medzi technickými znalosťami a potrebou urobiť skúsenosť zdieľania znalostí účinnejšiu pre partnerov. To zahŕňa prechod od bytia odborníkmi výhradne v technických oblastiach (ako napr. verejné financie) k bytiu odborníkmi na vzdelávanie a zdieľanie znalostí.
Workshop sa zameral i na pokrok, ktorí urobili rozvíjajúci sa darcovia a partneri v snahe porozumieť trendom a realite, ktoré ovplyvňujú budúci rozvoj, ako aj navrhnúť budúcnosť zdieľanie znalostí v regióne – s prihliadnutím na cenné skúsenosti partnerských krajín. Istanbulský workshop tiež slúžil na identifikáciu budúcich potrieb v rámci rozvoja kapacít u darcov na ich ceste k zabezpečeniu účinnejšej rozvojovej pomoci a zdieľania tranzičných skúseností.