Na konci novembra sa v Istanbule uskutoční workshop “Projektujeme budúcnosť zdieľania znalostí a zabezpečenia kontinuity vedomostí“. Workshop sa zameriava na kritické myslenie o existujúcich mechanizmoch zdieľania znalostí, ktoré používajú darcovia v regióne Európy a Spoločenstva nezávislých štátov. Pôjde takisto o vyhodnotenie hodnotenia v oblasti budovania kapacít a určenia potrieb darcov na ich ceste k zabezpečeniu účinnejšej rozvojovej pomoci a zdieľania prechodu znalostí.
Prvý raz v priebehu tejto série budovania kapacít, budú zastúpení aj účastníci workshopu z príjimateľských / partnerských krajín, aby sa tak zapojili do dialógu a spravodlivého nastavenia, ktoré umožní vykonať kontrolu reality rozvojovej pomoci priamo v praxi.
Osobitné zasadnutie bude realizované v spolupráci s britským think tankom, pracujúcim v oblasti rozvojovej a humanitárnej pomoci – Overseas Development Institute (ODI).
Očakávané výsledky:
Kriticky premýšľať o existujúcich mechanizmoch zdieľanie znalostí v rámci zúčastnených krajín a získať pohľad zo strany príjemcu;
Určiť ďalšie potreby v oblasti budovania kapacít a vhodný postup, aby boli účinne adresované (aj za podpory UNDP);
Posilniť spoluprácu a dialóg medzi darcami a príjemcami prostredníctvom peer-to-peer vzdelávania a sieťovania.